OUD BERICHT Op weg naar de Tour de France Deel 5.13 Giro d’Italia: Canola wint vlakke etappe en sprinters komen te laat

OUD BERICHT HITAAR.123WEBSITE.NL

Op weg naar de Tour de France Deel 5.13: Giro d’Italia: Canola wint vlakke etappe en sprinters komen te laat

RIVAROLO-CANAVESE – Marco Canola van Bardiani heeft de dertiende etappe gewonnen in de Giro. Hij was zijn medevluchters Tulik en Jackson Rodriguez te slim af op de streep. De sprintersploegen met Bouhanni, Nizzolo, Viviani, Mezgec en Swift als grote sprinters waren net te laat om van deze etappe-finish een massa-sprint te maken.

Het peloton, onder leiding van de sprintersploegen, hield de afstand klein en de achterstand op de kopgroep telde 20 km voor de streep nog 2’17” op Dockx, Canola, Belkov, Tulik, Romero en Jackson Rodriguez. De sprintersploegen: Giant (voor Mezgec), Cannondale (Viviani), FDJ (Bouhanni) en Trek (Nizzolo) wilden de strijd om deze nagenoeg vlakke etappe onderling uitvechten.

Canola van Bardiani kwam als eerste boven op de klim van de 4e categorie. Jackson Rodriguez en Tulik kwamen na hem over de streep. Jackson Rodriguez kwam als eerste voorbij aan de tussensprint voor het puntenklassement. Tulik kwam hier als tweede over de streep. Canola, Tulik en Jackson Rodriguez maakten zich los van de andere drie koplopers na deze tussensprint.

Vlak voor de sprint moest beginnen waren de sprintersploegen volledig weggeblazen uit de voorkant van het peloton. Het waren OmegaPharma-Quickstep (de ploeg van roze trui Uran), Movistar en BMC die daar voorop reden. Op 5 km van de streep reden er drie renners (Canola-Tulik-Rodriguez) op 30 seconden van mede-vluchters Dockx en Belkov en het peloton volgde op 1’07”. De sprintersploegen waren net te laat om een massa-sprint te ontketenen op de streep.

In het algemeen klassement zijn geen wijzigingen ten opzichte van de tijdrit van gisteren. Uran heeft nog steeds de roze trui en oud-leider Evans volgt op 37 seconden. Jongeling Majka staat op 1 minuut 52 van de Colombiaan van OmegaPharma-Quickstep. Bouhanni wist zijn positie in het puntenklassement voor de rode trui te versterken door achter de drie koplopers te finishen en zijn mede-sprinters voor te blijven.

Etappe-uitslag

1 M. Canola Bardiani Valvole 3:37:20

2 Jac. Rodríguez Androni Giocatt. +0

3 A. Tulik Europcar +0

4 N. Bouhanni FDJ.fr +11

5 G. Nizzolo Trek +11

6 E. Viviani Cannondale +11

7 L. Mezgec Giant +11

8 B. Swift Team Sky +11

9 T. Farrar Garmin +11

10 B. Božic Astana +11

Algemeen Klassement

1 R. Urán O.Ph.-Q-Step 53:15:06

2 C. Evans BMC Racing +37

3 R. Majka Tinkoff – Saxo +1:52

4 D. Pozzovivo AG2R +2:32

5 W. Kelderman Belkin +2:50

6 N. Quintana Movistar +3:29

7 F. Aru Astana +3:37

8 W. Poels O.Ph.-Q-Step +4:06

9 S. Morabito BMC Racing +4:20

10 R. Kišerlovski Trek +4:41

Puntenklassement

1 N. Bouhanni FDJ.fr 220

2 G. Nizzolo Trek 196

3 R. Ferrari Lampre 156

4 E. Viviani Cannondale 151

5 B. Swift Team Sky 112

6 C. Evans BMC Racing 88

7 D. Ulissi Lampre 78

8 W. Kelderman Belkin 68

9 R. Urán O.Ph.-Q-Step 65

10 E. Battaglin Bardiani Valvole 65

Bergklassement

1 J. Arredondo Trek 75

2 D. Ulissi Lampre 39

3 S. Pirazzi Bardiani Valvole 26

4 R. Kišerlovski Trek 20

5 C. Evans BMC Racing 15

6 W. Kelderman Belkin 15

7 B. Thurau Europcar 15

8 P. Weening Orica 14

9 D. Pozzovivo AG2R 14

10 P. Quémeneur Europcar 14

Advertenties

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Google+ photo

Je reageert onder je Google+ account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Een WordPress.com website.

Omhoog ↑

%d bloggers liken dit: